Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Kompaktowy kocioł gazowy z zasobnikiem solarnym – skąd bierze się jego wysoka efektywność energetyczna?

Piec gazowy z zasobnikiem solarnym to wydajny sposób na podgrzewanie cwu. Wężownica solarna umieszczona bezpośrednio w zasobniku wykorzystuje energię pozyskiwaną z odnawialnego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne, aby ogrzewać wodę użytkową na potrzeby Twojego gospodarstwa domowego. Co sprawia, że kompaktowy kocioł z zasobnikiem solarnym jest tak efektywny energetycznie? Przekonajmy się.

Decydując się na urządzenia gazowe współpracujące z systemem solarnym, oszczędzasz paliwo gazowe i zmniejszasz koszty ogrzewania.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak łatwo zainstalować kocioł gazowy z zasobnikiem solarnym w swoim domu,
  • jak działają kotły gazowe kondensacyjne,
  • jakie korzyści zapewnia kocioł gazowy z zasobnikiem solarnym.

Kompaktowe kotły gazowe mogą zawierać integralnie wbudowany zasobnik solarny ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu kolektory słoneczne mogą wspomagać podgrzewanie cwu potrzebnej w gospodarstwie domowym. Decydując się na urządzenia gazowe współpracujące z systemem solarnym, oszczędzasz paliwo gazowe i zmniejszasz koszty ogrzewania.

Kocioł gazowy z zasobnikiem – najbardziej kompaktowy system solarny Vaillant

Dzięki technologii Split-Mounting-Concept z łatwością zainstalujesz kocioł z zasobnikiem solarnym w swoim domu. Panel przedni oraz osłona przednia i boczna są demontowalne, co umożliwia szybki serwis urządzenia. Zamknięta komora spalania pozwala na zainstalowanie kotła z zasobnikiem w małych pomieszczeniach – pojemny zasobnik solarny jest umieszczony w korpusie pieca.

Kocioł gazowy z zasobnikiem solarnym a WT 2017 dla nowych budynków

Wysoka efektywność energetyczna kotła gazowego pozwala spełnić warunki techniczne WT 2017 dla nowych budynków projektowanych po 1 stycznia 2017 r. Rozwiązanie to łączy w sobie dużą sprawność pieca kondensacyjnego z zasobnikiem solarnym, który zapewnia nieprzerwane źródło energii potrzebnej do ogrzewania cwu.

Jak działają kotły gazowe kondensacyjne? Dowiedz się więcej!

Niższe koszty inwestycji, wydajność ogrzewania ciepłej wody użytkowej i oszczędność miejsca zabudowy. Jakie jeszcze korzyści zapewni Ci kocioł gazowy z zasobnikiem solarnym? Obejrzyj krótki film o kompaktowych kotłach gazowych z zasobnikiem solarnym firmy Vaillant.