Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Pompy ciepła Vaillant – systemy grzewcze przyszłości

  • Trwałość i wysoka jakość
  • Intuicyjna obsługa
  • Doświadczony serwis
Poznaj nasze pompy ciepła

Najwyższy komfort w Twoim domu dzięki pompie ciepła

Wysoka efektywność technologii pomp ciepła marki Vaillant opiera się na odwróconej zasadzie pracy lodówki. Podczas gdy lodówka pobiera ciepło ze swojego środka i oddaje je na zewnątrz, pompy ciepła pobierają ciepło ze środowiska zewnętrznego i przekazują je do środka budynku.

Dowiedz się więcej na ten temat

Co ważne, nowoczesne urządzenia Vaillant podczas pracy nawet w 75% wykorzystują darmową energię wytworzoną przez słońce i zmagazynowaną w powietrzu, ziemi lub wodach gruntowych. Jedynie 25% zapotrzebowania stanowi energia elektryczna.


Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie pompy ciepła jeszcze na etapie projektowania domu, możesz sporo zaoszczędzić podczas budowy. Nie potrzebujesz komina na odprowadzenie spalin, kotłowni ani przyłącza gazu tudzież miejsca magazynowania paliwa.


Dowiedz się, jak zbudować dom bez komina z wykorzystaniem pompy ciepła

Pompy ciepła Vaillant – dobra inwestycja w przyszłość

Montaż pompy ciepła to inwestycja, która w przyszłości pozwoli Ci na obniżenie kosztów eksploatacji instalacji grzewczej. Nie bez znaczenia jest fakt, że posiadając tego typu urządzenie, wzmacniasz wartość nieruchomości – staje się ona bardziej atrakcyjna podczas odsprzedaży. Jednak korzyści finansowe to nie wszystko, co zyskujesz, decydując się na instalację nowoczesnej pompy ciepła Vaillant.

Czy wiesz, że pompy ciepła były używane po raz pierwszy ponad 100 lat temu? Od tego czasu ulegają ciągłemu rozwojowi i są obecnie jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania rodzajów urządzeń grzewczych na świecie. Sama firma Vaillant zajmuje się udoskonalaniem swoich zaawansowanych technologii już od 1874 r.

Pompa ciepła to inwestycja w ochronę środowiska i zdrowie Twoje oraz Twoich najbliższych. Mając ekologiczne źródło ciepła, kreujesz dobre wzorce i polepszasz jakość powietrza, którym oddychasz. W dzisiejszym świecie to właśnie nieekologiczne systemy grzewcze w głównej mierze powodują coraz bardziej uciążliwy smog w otoczeniu.

Wygodne w obsłudze, bezpłatne aplikacje multiMATIC APP, sensoAPP lub myVAILLANT umożliwiają obsługę systemu za pomocą smartfona. Możesz także ustawić osobisty profil i dostawać wskazówki dotyczące optymalizacji zużycia energii. Równie nieskomplikowaną kwestią jest serwis urządzenia, którym zajmują się autoryzowani fachowcy.

Cicha praca pomp ciepła Vaillant

Nasze pompy ciepła są przyjazne dla środowiska i ludzi. Jeżeli interesuje Cię powietrzna pompa ciepła, musisz wiedzieć, że jednostka zewnętrzna emituje jedynie 32 dB(A) (dla modelu aroTHERM VWL 75/5 AS w odległości 3 metrów). Pomiary bezpośrednio przy urządzeniu to jedynie 42 dB(A). Dla porównania radio o niskiej głośności emituje około 40 dB(A), lodówka lub normalna rozmowa to 50-60 dB(A), a startujący samolot to nawet 140 dB(A) w odległości 25 m.


Pompy ciepła Vaillant należą do najcichszych na rynku. Niski poziom hałasu oznacza, że jednostka zewnętrzna dla pompy ciepła Vaillant może być łatwo zainstalowana nawet w obszarach ciasno zabudowanych, takich jak kompleksy domów szeregowych i osiedla, gdzie mogą obowiązywać surowe przepisy dotyczące hałasu.


Dowiedz się więcej

Sam sprawdź jak ciche są nasze pompy!

Pompy ciepła Vaillant – rozwój i technologia

Zobacz film o tym, jak jest rozwijana wiodąca niemiecka technologia Vaillant.

Rodzaje pomp ciepła

Nasz asortyment jest różnorodny, ale jest też kilka rzeczy, które są wspólne, niezależnie od wybranej przez Ciebie pompy ciepła Vaillant.

Oferta pomp ciepła Vaillant

  Funkcja  Zródło ciepła ZastosowanieKoszty
 OgrzewanieCiepła wodaChłodzeniePowietrzeGruntWoda  
aroTHERM pure  Dom jednorodzinny
Apartament
$
aroTHERM Split  Dom jednorodzinny
Apartament
$$
aroTHERM plus  Dom jednorodzinny
Apartament
$$
flexoTHERM exclusiveDom jednorodzinny
Dom wielorodzinny
$$$
flexoCOMPACT exclusiveDom jednorodzinny
Dom wielorodzinny
$$$
geoTHERM perform  Dom wielorodzinny$$$$

Pompa ciepła – do modernizowanej i nowej instalacji

Niezależnie od tego, czy poszukujesz rozwiązań do nowego domu, czy na wymianę, w naszej ofercie znajdziesz odpowiednie urządzenie. Posiadamy pompy ciepła, które pasują do różnych źródeł i mogą być stosowane w budynkach każdej wielkości.

Zobacz nasze realizacje z wykorzystaniem pomp ciepła

Siedziba firmy VET-LAB, 2000 m2

Duża powierzchnia to duże zapotrzebowanie na ciepło. Dlatego zastosowano kaskadę trzech pomp ciepła. Do tego dodano rekuperację.

Dom jednorodzinny, 290 m2

Pompa ciepła i kolektory słoneczne pozwoliły na modernizację kotłowni, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

Kościół parafialny, 700 m2

Modernizacja kotłowni olejowej na kaskadę gruntowych pomp ciepła przyczyniła się do oszczędności pieniędzy i ochrony środowiska.

Sprawdź, jak pompy ciepła sprawdzają się w domach

Jak kupić pompę ciepła?

Znajdź instalatora

Zamów wycenę

Pompa ciepła – koszty zakupu i eksploatacji

Zastanawiasz się, ile wyniesie Cię zakup i montaż pompy ciepła? Chciałbyś wiedzieć, ile będziesz płacić za obsługę urządzenia?

Wymiana starego urządzenia grzewczego na pompę ciepła a program Czyste Powietrze

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste Powietrze zyskasz zwrot kosztów wymiany kotła starego typu na nowoczesną pompę ciepła!

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie

Poznaj rozwiązania hybrydowe z pompami ciepła

Zastanów się nad stworzeniem instalacji hybrydowej, czyli takiej, która korzysta z co najmniej dwóch źródeł energii – np. pompy ciepła i kotła kondensacyjnego. Dzięki temu jeszcze bardziej obniżysz całkowite koszty ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej.

Dowiedz się, jak to działa