Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Pompy ciepła Vaillant

systemy grzewcze przyszłości

Komfort w Twoim domu dzięki energii ze środowiska

Oszczędzaj na rachunkach za ogrzewanie i chroń środowisko. Dzięki pompom ciepła marki Vaillant jest to możliwe, poprzez wykorzystanie darmowej energii otoczenia do wydajnego i ekologicznego ogrzewania.


Energia potrzebna do ogrzewania jest de facto wytwarzana przez słońce. Ciepło które zostało wytworzone, jest magazynowane w powietrzu, ziemi i wodzie gruntowej. Pompa ciepła pobiera tę energię ze środowiska zewnętrznego i dostarcza ją do Twojego domu. Ciepło z pompy ciepła Vaillant to średnio tylko 25 % energia elektryczna i aż 75 % bezpłatne ciepło środowiskowe!

Dofinansowania do ekologicznych źródeł energii powstają w kolejnych gminach

Pompy ciepła to pakiet korzyści

Dobra inwestycja w przyszłość

  • Pompa ciepła to inwestycja w ochronę środowiska i zdrowie Twoje oraz Twoich najbliższych. Mając ekologiczne źródło ciepła kreujesz dobre wzorce i polepszasz jakość powietrza którym oddychasz. W dzisiejszym świecie to właśnie nieekologiczne systemy grzewcze w głównej mierze powodują coraz bardziej uciążliwy smog w naszym otoczeniu.
  • Z drugiej strony jest to inwestycja, która pozwoli Ci na obniżenie kosztów eksploatacji w przyszłości.
  • Nie bez znaczenie jest fakt, że posiadając pompę ciepła rośnie wartość nieruchomości i staje się bardziej atrakcyjna podczas odsprzedaży.
  • Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie pompy ciepła jeszcze na etapie projektowania domu to możesz sporo zaoszczędzić podczas budowy, np. nie potrzebujesz komina na odprowadzenie spalin, nie potrzebujesz kotłowni, nie potrzebujesz przyłącza gazu tudzież miejsca magazynowania paliwa.
Pompy ciepła to sprawdzona technologia

Bezpieczeństwo i niezawodność

Czy wiesz, że pompy ciepła były używane po raz pierwszy ponad 100 lat temu? Od tego czasu ulegają ciągłemu rozwojowi i są obecnie jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania technologii grzewczych na świecie.

Zobacz film jak nasza technologia jest rozwijana.

Darmowa aplikacja na iOS i Android

Intuicyjna obsługa

Niezależnie od tego, czy wybierzesz instalację wyłącznie pompy ciepła, czy kompletne rozwiązanie systemowe z fotowoltaiką i wentylacją mechaniczną, wygodna w obsłudze, bezpłatna aplikacja multiMATIC APP, sensoAPP lub myVAILLANT ułatwia obsługę Twojego systemu ze smartfona lub tabletu podczas odpoczynku na sofie lub zabawy w ogrodzie. Możesz także ustawić swój osobisty profil i dostawać wskazówki dotyczące optymalizacji zużycia energii.

Cicha praca

Nasze pompy ciepła są przyjazne dla środowiska i ludzi. Jeżeli interesuje Cię powietrzna pompa ciepła to musisz wiedzieć, że jednostka zewnętrzna emituje jedynie 32 dB(A) (dla modelu aroTHERM VWL 75/5 AS w odległości 3 metrów). Pomiary bezpośrednio przy urządzeniu to jedynie 42 dB(A). Dla porównania radio o niskiej głośności emituje około 40 dB(A), lodówka lub normalna rozmowa to 50-60 dB(A), a startujący samolot to nawet 140 dB(A) w odległości 25 m.


Pompy ciepła Vaillant należą do najcichszych na rynku. Niski poziom hałasu oznacza, że jednostka zewnętrzna dla pompy ciepła Vaillant może być łatwo zainstalowana nawet w obszarach ciasno zabudowanych, takich jak kompleksy domów szeregowych i osiedla, gdzie mogą obowiązywać surowe przepisy dotyczące hałasu.

Sam sprawdź jak ciche są nasze pompy!

Jesteś ciekaw jak to wygląda w praktyce?

Włączając ten film, potwierdzasz chęć uaktywnienia plików cookies powiązanych z platformą YouTube. Więcej o naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Zobacz inne nasze realizacje z wykorzystaniem pomp ciepła

Siedziba firmy VET-LAB, 2000 m2

Duża powierzchnia to duże zapotrzebowanie na ciepło. Dlatego zastosowano kaskadę trzech pomp ciepła. Do tego dodano rekuperację.

Dom jednorodzinny, 290 m2

Pompa ciepła i kolektory słoneczne pozwoliły na modernizację kotłowni, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

Kościół parafialny, 700 m2

Modernizacja kotłowni olejowej na kaskadę gruntowych pomp ciepła przyczyniła się do oszczędności pieniędzy i ochrony środowiska.

Szeroki asortyment pozwala dopasować idealne rozwiązanie pod swoje potrzeby

Pompy ciepła Vaillant i rozwiązania systemowe w skrócie

Niezależnie od tego, czy poszukujesz rozwiązań do nowego domu czy na wymianę, nasz asortyment pomp ciepła pasuje do różnych źródeł ciepła i może być stosowany w budynkach każdej wielkości. Nasz asortyment jest różnorodny, ale jest kilka rzeczy, które są wspólne, niezależnie od wybranej przez Ciebie pompy ciepła Vaillant:

  • Wysoka jakość, trwałość i niezawodność
  • Efektywność kosztowa i przyjazność dla środowiska
  • Doskonała kompatybilność z komponentami systemu Vaillant
  • Kontrola za pomocą aplikacji mobilnej
  • Gwarancja do 5 lat

Oferta pomp ciepła Vaillant

  Funkcja  Zródło ciepła ZastosowanieKoszty
 OgrzewanieCiepła wodaChłodzeniePowietrzeGruntWoda  
aroTHERM Split  Dom jednorodzinny
Apartament
$$
aroTHERM plus  Dom jednorodzinny
Apartament
$$
flexoTHERM exclusiveDom jednorodzinny
Dom wielorodzinny
$$$
flexoCOMPACT exclusiveDom jednorodzinny
Dom wielorodzinny
$$$
geoTHERM perform  Dom wielorodzinny$$$$

Jak działa pompa ciepła?

Wysoka efektywność technologii pomp ciepła marki Vaillant opiera się na odwróconej zasadzie pracy lodówki. Podczas gdy lodówka pobiera ciepło ze swojego środka i oddaje je na zewnątrz, tak pompy ciepła pobierają ciepło ze środowiska zewnętrznego i przekazują do środka budynku.

Pompy ciepła Vaillant podczas pracy nawet w 75 % wykorzystują darmowe ciepło zmagazynowanego w powietrzu, ziemi lub wodach gruntowych. Dowiedz się więcej o naszej technologii oglądając film.

Zaufany instalator to klucz do satysfakcji z zakupu

Jak kupić pompę ciepła?

To tylko trzy proste kroki

1. Znajdź autoryzowanego partnera Vaillant obok siebie Znajdź instalatora

2. Skonsultuj swój projekt i poproś o niezobowiązującą wycenę.

3. Kup pompę ciepła z montażem i gwarancją.