Pompy ciepła powietrze - woda
Pompy ciepła powietrze - woda wykorzystują ciepło z powietrza zewnętrznego do ogrzewania lub chłodzenia budynku. Nawet w temperaturach tak niskich jak -22 °C pompy ciepła Vaillant mogą ogrzewać zimne powietrze z zewnątrz i kierować ciepłe powietrze do domu. Latem temperatura powietrza w pomieszczeniach jest obniżana poprzez chłodzenie wody w systemie ogrzewania podłogowego lub ściennego. Pompy ciepła powietrze - woda są łatwe do zainstalowania. Jednostkę zewnętrzną można na przykład zamontować na ścianie budynku. A jednostka wewnętrzna potrzebuje niewiele miejsca- tyle co klasyczna lodówka. To sprawia, że pompy ciepła powietrze - woda są idealnym wyborem dla nowych budynków, a także dla projektów modernizacji istniejących systemów grzewczych. Ponadto można je łatwo rozszerzyć o moduły fotowoltaiczne.
Pompa ciepła powietrze-woda aroTHERM Split
Pompa w technologii Split to świetne rozwiązanie dla obiektów nowobudowanych i modernizowanych. Jest cicha, kompaktowa i ekonomiczna.
Pompa ciepła powietrze-woda aroTHERM plus
Pompy ciepła mogą być instalowane na zewnątrz łatwo, szybko i ekonomicznie, oferując doskonałe ogrzewanie, chłodzenie i gorącą wodę o wyjątkowym stosunku jakości do ceny
Pompy z możliwością wyboru dolnego źródła
Pompa ciepła jest zwykle zaprojektowana dla jednego konkretnego źródła ciepła: powietrza, ziemi lub wody. Nasza ekskluzywna pompa ciepła flexoTHERM/ flexoCOMPACT opiera się na unikalnej, elastycznej koncepcji. Podstawową jednostką jest pompa ciepła solanka / woda, ale w połączeniu z różnymi modułami zmienia się ona w pompę ciepła powietrze / woda lub pompę ciepła woda / woda.
Pompa ciepła flexoTHERM
Pompa z możlliwością wyboru dolnego źródła. W zależności od potrzeb może być powietrzna, gruntowa lub wodna.
Pompa ciepła flexoCOMPACT z wbudowanym zasobnikiem
Pompa ciepła z możliwością wyboru dolnego źródła zasilania i wbudowanym zasobnikiem do ciepłej wody o pojemności 185 litrów.
Pompy ciepła gruntowe
Pompy ciepła solanka / woda wytwarzają energię cieplną za pomocą kolektora gruntowego lub kolektora poziomego, w zależności od składu gleby i wielkości nieruchomości. Kolektory gruntowe montuje się pionowo w odwiercie o głębokości do 100 metrów. Kolektory poziome są instalowane poziomo na większym obszarze, takim jak ogród, na głębokości od 1,20 m do 1,50 m. W obu przypadkach jako nośnik ciepła stosowana jest mrozoodporna solanka. Pompy ciepła solanka / woda są bardziej wydajne niż pompy ciepła powietrze / woda, ale niestety droższe w zakupie i instalacji.
Pompy ciepła solanka/woda geoTHERM perform
Typowa gruntowa pompa ciepła która osiąga wysoką efektywność w całym zakresie swojej pracy. Dobre rozwiązanie dla osób posiadających duże działki i duże zapotrzebowanie na ciepło.