Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Vaillant wspiera SOS Wioski Dziecięce

Vaillant to firma odpowiedzialna społecznie, wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w zaspokajaniu potrzeb jego podopiecznych

We wrześniu 2013 r. nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. W jej ramach dokonaliśmy bezpłatnych przeglądów systemów ogrzewania oraz wymieniliśmy instalację grzewczą na nową w jednym z domów w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju. Rok później wymieniliśmy instalacje w dwóch kolejnych domach zamieszkałych przez podopiecznych Stowarzyszenia.


W 2015 r. zapewniliśmy ciepło w następnym domu wchodzącym w skład SOS Wioski Dziecięcej Biłgoraju. Nasze nowoczesne rozwiązania zostały również zamontowane w budynku, w którym znajdują się pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia zajęć z dziećmi, w tym pracownia komputerowa i sala gimnastyczna. Domy w wioskach są najważniejszym miejscem dla podopiecznych. To w nich mieszkają rodziny SOS, tam dzieci przebywają na co dzień, bawią się, uczą, odpoczywają. Dlatego podstawą jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w domach, która zagwarantuje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.


W roku 2017 przeprowadziliśmy modernizację 8 kotłowni w Wioskach Dziecięcych położonych w Siedlcach oraz 9 kotłowni w Biłgoraju. Nowe urządzenia grzewcze pozwolą obniżyć rachunki za ogrzewanie, są wydajne a przy tym przyjazne dla środowiska. Będziemy sukcesywnie modernizować instalacje grzewcze w pozostałych SOS Wioskach Dziecięcych oraz regularnie przeprowadzać przeglądy techniczne.


Kolejny lata - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 to czas kiedy udzielamy wsparcia kolejnym Wioskom Dziecięcym. Naszą kotłownie opartą na kaskadzie kotłów stojących ecoVIT otrzymał między innymi jeden z Domów Młodzieży SOS w Lublinie. Nowe urządzenia zostały dobrane odpowiednio do potrzeb i oraz parametrów pracy instalacji grzewczej. Kotłownia zapewnia ciepło i ciepłą wodę użytkową wszystkim mieszkającym tam podopiecznym. Wymiana kotłowni została zrealizowana przy współpracy z lokalnym partnerem- firmą autoryzowaną.


Co roku zapewniamy również profesjonalne przeglądy instalacji grzewczej w ponad 30 domach SOS, tak żeby ich użytkowanie było bezpieczne i komfortowe.

Chcemy pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Bardzo ważne we współpracy z organizacją charytatywną jest zrozumienie potrzeb oraz rozwiązywanie problemów. Odpowiedzialność społeczna w tym przypadku przejawia się poprzez dbałość o najmłodszych w zaspokajaniu podstawowych potrzeb, jedną z nich jest m.in. ogrzewanie i zapewnienie ciepłej wody w budynkach mieszkalnych.


Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która opiekuje się opuszczonym i osieroconymi dziećmi oraz działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonym rozpadem. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children Villages, obecnej w 133 krajach na całym świecie!

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na www.wioskisos.org