Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Systemy wentylacyjne

Jakość powietrza ma istotny wpływ na nasze samopoczucie w domu. Najlepszy standard, a zarazem oszczędność energii, zapewniają systemy wentylacji.

Zawartość tlenu, temperatura i jakość powietrza we wnętrzu są kluczowe dla dobrego samopoczucia. W dłuższej perspektywie wpływają także na budynek. Na przykład duża wilgotność powietrza powoduje rozwój pleśni.

Nasze układy wentylacji pozwalają utrzymać optymalną jakość powietrza w mieszkaniu. Dostarczają świeże powietrze, usuwając z pomieszczeń CO2 oraz nadmiar wilgoci. Pomagają również ograniczyć zużycie energii dzięki innowacyjnej technologii odzysku ciepła. Ponadto filtrują powietrze i zatrzymują niepożądane zanieczyszczenia. Przynosi to miłą dodatkową korzyść – szczególnie w hałaśliwych miejscach: nie trzeba otwierać okien, zatem mniej hałasu dociera z ulicy.

Zalety systemów wentylacji Vaillant

• Ograniczenie zużycia energii i kosztów dzięki odzyskowi ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń

• Świeże powietrze bez większych strat ciepła

• Odfiltrowanie kurzu, pyłów i pyłków

• Ograniczenie hałasu dzięki zamkniętym oknom

• Możliwość automatycznego dostosowania intensywności wentylacji poprzez pomiar stężenia CO2 w pomieszczeniu

• Możliwość zarządzania pracą systemu wentylacji oraz kotłem lub pompą ciepła za pomocą jednego sterownika. Łatwa obsługa systemu wentylacji, ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także przygotowania ciepłej wody do mycia.

Wymagania, które musi spełniać dom

• Niezbędna jest odpowiednia przestrzeń do umieszczenia centrali wentylacyjnej i poprowadzenia kanałów wentylacyjnych

Wentylacja z odzyskiem ciepła to oszczędność energii

Nasze układy wentylacji doprowadzają świeże powietrze z zewnątrz i usuwają zużyte powietrze z pomieszczeń. Ciepło zawarte w wywiewanym powietrzu jest przenoszone w wymienniku ciepła do nawiewanego świeżego powietrza. Pozwala to odzyskać nawet do 95% energii kosztów. Oznacza to ograniczenie kosztów ogrzewania domu nawet o 20‒30%. Nasze układy wentylacji można bez trudu łączyć z technologią grzewczą marki Vaillant – daje to jeszcze większą oszczędność energii. Zastosowanie wspólnego sterownika znacząco ułatwia zarządzanie pracą instalacji wentylacyjnej i grzewczej.

Filtry kurzu i pyłków

Powietrze z zewnątrz jest filtrowane przed dostarczeniem do pomieszczeń. Dzięki temu nie dostaje się do nich kurz, pyły ani pyłki. Jest to szczególnie istotne dla alergików. Dodatkowo kontrolowana wilgotność powietrza zapobiega rozwojowi pleśni i eliminuje warunki sprzyjające roztoczom.

Dobór elementów instalacji wentylacyjnej

Wyboru odpowiedniej centrali i systemu kanałów zależy między innymi od wielkości budynku, ilości pomieszczeń i ich przeznaczenia oraz liczby mieszkańców. W celu dobrania odpowiednich urządzeń zapraszamy do kontaktu z autoryzowanymi instalatorami Vaillant.

Więcej informacji o układach wentylacji marki Vaillant.