Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Dwa domy jednorodzinne: 200m2 i 100 m2, Zielęcice, woj. opolskie

Wybudowane w 2015r.

dane
generalny wykonawca instalacji
zastosowane urządzenia
powierzchnia użytkowa
  • 200m2 i 100m2
rok wykonania instalacji
  • 2015
lokalizacja
  • JAKIE BYŁY POTRZEBY KLIENTA?

Klient chciał mieć bezobsługową kotłownię (brak potrzeby codziennego rozpalania kominka) przy zachowaniu niskich rachunków za ogrzewane.

  • JAKIE URZĄDZENIA VAILLANT ZAPROPONOWANO I DLACZEGO?

Zarówno budynek jak i teren zewnętrzny był już zagospodarowany, a prace ziemne dla pompy ciepła solanka-woda wymagałby dodatkowych nakładów związanych z odtworzeniem ogrodu, inwestor zdecydował się na pompę ciepła powietrze woda. Dzięki temu zakres prac ziemnych został zredukowany jedynie do wykonania cokołu, na którym posadowiono jednostkę zewnętrzną pompy ciepła i połączono ją z jednostką zewnętrzna. Dla optymalnej pracy instalacji zastosowano zbiornik buforowy warstwowy o pojemności 800 L ze stacją świeżej wody. W prosty sposób zapewniona została możliwość akumulacji dużej ilości energii z jednoczesnym, higienicznym sposobem podgrzewu wody do mycia. Zastosowany moduł świeżej wody maksymalnie ogranicza ryzyko rozwoju bakterii w instalacji zapewniając wysoką wydajność ciepłej wody.

Układ buforowy pozwala również w optymalny sposób połączyć zastosowane źródła ciepła czyli kominek z płaszczem wodnym, pompę ciepła i grzałkę elektryczną. Układ sterowania zarządza pracą instalacji tak, by pozostawić pierwszeństwo pracy najtańszym w eksploatacji źródłom ciepła. Jednocześnie instalacja pracuje w pełni automatycznie (poza oczywiście obsługą kominka). Jeśli użytkownik rozpali w kominku wówczas pozostałe źródła ciepła nie pracują. Po wygaśnięciu kominka wówczas automatycznie dołącza się pompa ciepła, która uzupełnia ewentualny ubytek energii w buforze. Jedynie w mroźne dni dołącza się grzałka elektryczna.

Finalnie użytkownik korzysta z bezobsługowej instalacji grzewczej (poza paleniem w kotle stałopalnym), która zapewnia niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort zarówno ogrzewania domu jak i przygotowania ciepłej wody.

  • KORZYŚCI DLA KLIENTA

Pewne, bezobsługowe i tanie w eksploatacji rozwiązanie dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Optymalne wykorzystanie energii z poszczególnych źródeł ciepła.

Czyste powietrze, możliwość realizowania zimowych wyjazdów bez potrzeby angażowania rodziny, która będzie paliła w kominku. Łatwa możliwość rozbudowy instalacji o dodatkowe źródła ciepła, np. kolektory słoneczne dzięki zastosowaniu zbiornika allSTOR.

Skorzystaj z pomocy w kompletacji

Poznaj ofertę pomp ciepła Vaillant!