Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Zdecyduj się na wymianę instalacji grzewczej – skorzystaj z pomocy autoryzowanego instalatora Vaillant

  • Ciesz się komfortem korzystania z bezobsługowego systemu
  • Zmniejsz oddziaływanie instalacji na środowisko
  • Obniż koszty eksploatacji instalacji grzewczej
Znajdź instalatora

Termomodernizacja przed wymianą instalacji grzewczej

Jeśli mieszkasz w starym domu i chcesz płacić mniej za ogrzewanie, powinieneś przeprowadzić pełny proces termomodernizacji. Jego głównym celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię służącą do ogrzewania budynku. To oznacza, że po wykonaniu niezbędnych prac możesz obniżyć rachunki oraz emisję CO2 do atmosfery.

Na pełny proces termomodernizacji składa się kilka kroków:

ocieplenie ścian zewnętrznych

ocieplenie przegród – stropów i dachu

wymiana lub uszczelnienie okien i drzwi

Wymiana lub modernizacja instalacji grzewczej – zadanie dla instalatora, korzyści dla domowników

Większość starych systemów grzewczych działa nieefektywnie i emituje zbyt wiele CO₂. Rosnące ceny paliw kopalnych powodują wzrost kosztów eksploatacji. Instalacje korzystające z odnawialnych źródeł energii pozwalają uniezależnić się od drogich paliw kopalnych i przyczyniają się do ochrony środowiska.

Zarówno wymianę ogrzewania, jak i sam dobór odpowiedniego urządzenia, warto powierzyć doświadczonemu specjaliście. Dzięki wsparciu autoryzowanego instalatora Vaillant zyskujesz pewność, że i doradztwo, i jakość modernizacji instalacji będą na wysokim poziomie.

Znajdź autoryzowanego instalatora Vaillant w swojej okolicy i skonsultuj z nim dobór nowego systemu grzewczego

Wyszukaj instalatora

Modernizacja instalacji grzewczej – Twój sposób na oszczędzanie energii i pieniędzy

Wymiana instalacji grzewczej w starym domu to na ogół bardzo dobra decyzja. Wyższa wydajność nowych urządzeń grzewczych znacznie ogranicza zużycie energii. Oznacza to obniżenie kosztów eksploatacji i mniejsze oddziaływanie na środowisko.

Systemy Vaillant są bezobsługowe. Do dyspozycji masz inteligentny regulator pogodowy, który steruje systemem ogrzewania. Jeśli chcesz samodzielnie zmienić parametry, możesz to zrobić wygodnie za pomocą aplikacji w Twoim telefonie.

Montaż instalacji grzewczej z nowoczesną pompą ciepła lub kotłem to Twój wkład w ochronę środowiska. Dzięki niskoemisyjnym urządzeniom Vaillant obniżasz ilość CO₂ uwalnianego do atmosfery. Jednocześnie w przypadku pompy ciepła bezpłatna, ekologiczna energia pozyskana z naturalnych źródeł może stanowić nawet 75% całościowego zapotrzebowania.

Modernizacja ogrzewania sprawi, że zaczniesz płacić niższe rachunki – to wszystko dzięki wysokiej efektywności naszego sprzętu. W przypadku pomp ciepła jedyny koszt generuje zużycie prądu potrzebnego do zasilenia sprężarki. Dodatkowo możesz zaoszczędzić na samej instalacji za sprawą dofinansowania z rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Modernizacja ogrzewania – postaw na urządzenia Vaillant

Pompa ciepła to zdecydowanie najtańsze w eksploatacji i najbardziej ekologiczne urządzenie grzewcze. Wykorzystuje ona energię ze środowiska – geotermalną, powietrzną lub wodną, aby ogrzewać budynki i wodę użytkową. Pompy ciepła działają na podobnej zasadzie jak lodówki – pobierają ciepło z jednego źródła i przenoszą je do innego, wyższego temperaturowo źródła. Dzięki temu mogą zapewnić odpowiednią temperaturę bez konieczności spalania paliw, co przekłada się na niższe rachunki za energię.

Do wyboru masz też kocioł gazowy kondensacyjny – urządzenie grzewcze, które wykorzystuje zjawisko kondensacji pary wodnej do zwiększenia wydajności i efektywności. W porównaniu do klasycznego kotła (np. węglowego) zapewnia on niższe koszty eksploatacji, wyższą wydajność oraz większy komfort użytkowania. Kocioł gazowy kondensacyjny będzie też świetnym rozwiązaniem do domów, w których istnieje już instalacja gazowa lub możliwość jej łatwego podłączenia. To dobra, choć droższa w eksploatacji alternatywa dla pomp ciepła.

Sprawdź także inne urządzenia Vaillant, które możesz wykorzystać do ogrzewania domu oraz wody użytkowej, takie jak np. kotły olejowe. Ich zaletą jest możliwość idealnego dostosowania mocy do potrzeb, dzięki temu, że za proces spalania odpowiadają palniki olejowe ze specjalną dmuchawą. Wadą jest stosunkowo wysoki koszt wykonania instalacji oraz zakupu samego paliwa.

Montaż instalacji grzewczej – pompy ciepła Vaillant – wybierz model dla siebie

Pompa ciepła to urządzenie, które polecamy Ci najbardziej ze względu na oszczędności finansowe oraz korzyści dla środowiska. Darmowa energia odnawialna to coś, w co zdecydowanie warto zainwestować, jeśli tylko masz taką możliwość!

Zastanawiasz się jaki model pompy ciepła Vaillant wybrać?

Zobacz nasze porównanie i dobierz model dopasowany do swoich potrzeb.

     aroTHERM plus         aroTHERM Split        flexoTHERM exclusive       geoTHERM perform       aroTHERM pure   
RodzajPompa ciepła powietrze/woda monoblokPompa ciepła powietrze/woda w technologii SplitPompa ciepła z możliwością wyboru rodzaju dolnego źródła ciepła (solanka, woda, powietrze)Gruntowa pompa ciepłaPompa ciepła powietrze-woda typu Split, dla małych powierzchni i ograniczonego budżetu
Moc grzewcza 3-12 kW (w zależności od modelu)3,56-11,8 kW (w zależności od modelu)5,28-27,12 kW (w zależności od modelu)24,5-77,5 kW (w zależności od modelu)4,1-7,1 kW (w zależności od modelu)
Klasa efektywności energetycznej A++/A+++ (w zależności od modelu)A++/A+++ (w zależności od modelu)A++/A+++ (w zależności od modelu)A++/A+++ (w zależności od modelu)A++/A+++ (w zależności od modelu)
Charakterystyka
Technologia z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290.
Bardzo cicha praca.
Pozwala na montowanie w obszarach o gęstej zabudowie.
Idealna do modernizacji istniejących. budynków - współpracuje z grzejnikami.

Jedno z najcichszych urządzeń na rynku.
Gotowa do współpracy z fotowoltaiką.
Intuicyjna w obsłudze.
Szybka i prosta instalacja.

Wysoka sprawność dzięki trwałej sprężarce typ Scroll.
Inteligentne zarządzanie źródłem ciepła.
Chłodzenie aktywne.
Możliwość montażu chłodzenia pasywnego.
Współpraca z systemami fotowoltaicznymi.

Ekologiczne rozwiązanie do dużych nieruchomości.
Idealnie zastępuje starsze gruntowe pompy ciepła.
Elastyczne możliwości rozbudowy, np. o panele fotowoltaiczne.

Ekonomiczna i zoptymalizowana pod nowe budownictwo.
Elegancka centrala grzewcza – odpowiednia do pomieszczeń mieszkalnych.
Efektywność na minimalnej powierzchni.
Szczegóły i dane techniczneDowiedz się więcejDowiedz się więcejDowiedz sie więcejDowiedz sie więcejDowiedz sie więcej

Wymiana instalacji grzewczej – koszt nowej pompy ciepła

Zastanawiasz się, ile wyniesie Cię zakup i montaż nowoczesnej i ekologicznej pompy ciepła? Zamów niezobowiązującą wycenę modernizacji instalacji w Twoim domu. Zadzwonimy w ciągu 48 h!  

Wymiana ogrzewania – poznaj rozwiązania hybrydowe

Chcesz jeszcze bardziej obniżyć całkowite koszty ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej? Postaw na instalację hybrydową, czyli taką, która korzysta z co najmniej dwóch źródeł energii – np. pompa ciepła i kocioł kondensacyjny.

 

Sprawdź

Co oprócz pomp ciepła i kotłów? Poznaj bliżej nasze pozostałe rozwiązania

Poszerz swoją wiedzę na temat naszych nowoczesnych, energooszczędnych i ekologicznych urządzeń do instalacji grzewczych, które sprawdzą się jako rozwiązania uzupełniające do pomp ciepła lub kotłów.

Systemy wentylacyjne

Pomagają dbać o jakość powietrza, która ma istotny wpływ na samopoczucie domowników.

Zobacz >

Fotowoltaika

Pozyskuje darmową energię, która może służyć do ogrzewania budynku oraz wody użytkowej.

Zobacz >

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Modernizacja instalacji grzewczej – koszty niższe z dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze”

Dzięki skorzystaniu z dofinansowania w programie „Czyste Powietrze” zyskasz zwrot kosztów wymiany kotła starego typu. To korzyść dla środowiska i dla Twojego portfela!