Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które zapewniają optymalną obsługę Twojej wizyty na naszej stronie oraz przyspieszają i ułatwiają dostęp do informacji. Prosimy, zaakceptuj instalację plików cookies na Twoim komputerze, aby w pełni komfortowo korzystać z naszej strony internetowej.

Akceptuj Odrzuć

Modernizujemy system ogrzewania

Wymiana instalacji ogrzewania to na ogół bardzo dobra decyzja. Wyższa wydajność nowych urządzeń grzewczych znacznie ogranicza zużycie energii w instalacji c.o. Oznacza to obniżenie kosztów eksploatacji i mniejsze oddziaływanie na środowisko.

Modernizacja nie jest czasochłonna z reguły trwa od jednego do trzech dni. Szczególnie, gdy stosujemy systemowe rozwiązania Vaillant.

W trakcie wymiany instalacji ogrzewania można zachować dotychczasowe źródło energii, stopniowo je zmieniać lub całkowicie przestawić instalację na źródła odnawialne.

Dotychczasowe źródła energii w służbie nowoczesnej technologii

Wymiana starego kotła na nowoczesny kocioł kondensacyjny o wysokiej sprawności znacznie obniża koszty eksploatacji i obciążenie środowiska naturalnego. Kotły kondensacyjne wykorzystują ciepło pary wodnej zawartej w spalinach i dzięki temu osiągają sprawność aż do 98% (w stosunku do całkowitej ilości energii zawartej w spalanym gazie)! Z kolei zużycie paliwa, w porównaniu ze stara instalacją, można ograniczyć nawet o 30%!

W niektórych przypadkach potrzebne są jedynie niewielkie zmiany – jest to zatem szybkie i łatwe rozwiązanie. Czasami wystarczy tylko modyfikacja komina i wymiana kotła.

Więcej informacji o gazowych kotłach kondensacyjnych marki Vaillant.

W stronę odnawialnych źródeł energii

Większość starych podgrzewaczy działa nieefektywnie i emituje zbyt wiele CO₂. Rosnące ceny paliw powodują wzrost kosztów eksploatacji. Instalacje korzystające z odnawialnych źródeł energii pozwalają uniezależnić się od drogich paliw kopalnych, chronią też klimat. Nie trzeba także od razu inwestować w całą instalację – można dokonywać modernizacji krok po kroku.

Obniżenie kosztów dzięki energii słonecznej

Instalację ogrzewania warto uzupełnić o podzespoły korzystające z odnawialnych źródeł energii. Ciepło potrzebne do podgrzewania wody użytkowej i wspomagania ogrzewania może pochodzić na przykład z kolektorów słonecznych. W połączeniu z nowoczesnym kotłem kondensacyjnym kolektory mogą dostarczyć około 60% energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody lub do 20% energii niezbędnej do ogrzania domu i przygotowania ciepłej wody. Modernizacja jest nieskomplikowana i pozwala istotnie ograniczyć koszty ogrzewania.

Więcej informacji o kolektorach słonecznych marki Vaillant.

Odnawialne źródła energii w 100%

A może poszukujesz najbardziej przyszłościowego rozwiązania? Polecamy w 100% postawić na odnawialne źródła energii. Takie rozwiązanie zapewnia niezależność od rosnących cen paliw kopalnych i oznacza największe oszczędności na kosztach eksploatacji i optymalną ochronę środowiska. W wielu przypadkach można skorzystać z dotacji udostępnianych przez władze lokalne.

Pompy ciepła: Własne źródło energii

Nowoczesne pompy ciepła wykorzystują energię cieplną zawartą w powietrzu, wodzie lub gruncie do ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody. Środowisko jest w stanie zaspokoić nasze zapotrzebowanie na energię w około 75%. Co więcej, jest ona dostępna przez cały rok i to w nieograniczonych ilościach! Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym, nie emitującym żadnych zanieczyszczeń.

Do modernizacji instalacji ogrzewania szczególnie nadaje się pompa ciepła powietrze - woda: nie wymaga ona żadnego poważniejszego remontu. Koszty modernizacji i zakupu są niskie.

Trudniejszym zadaniem jest zastosowanie pompy ciepła solanka - woda, ale za to tego typu instalacja zapewnia najwyższą sprawność, a przez to najniższe koszty eksploatacji i możliwość ogrzania domu bez dodatkowego źródła ciepła, np. grzałki, nawet w trakcie silnych mrozów.

Im niższa jest konieczna temperatura wody w obiegu, tym efektywniej pracuje pompa ciepła. Dlatego w domu potrzebne są duże powierzchnie grzewcze, które pozwalają na ogrzewanie niskotemperaturowe. Warto także dobrze ocieplić dom, aby zredukować zapotrzebowanie na energię.

Kilka słów o dotacjach

Jest wiele dostępnych sposobów dofinansowania nowej instalacji ogrzewania korzystającej z odnawialnych źródeł energii. Podpowiadamy, w jaki sposób można uzyskać najwyższą dotację.

Więcej informacji o dofinansowaniu i oszczędnościach.

Odpowiednia instalacja ogrzewania

Wybór odpowiedniej instalacji ogrzewania wymaga zastanowienia. Jednak dobranie najodpowiedniejszej instalacji nie powinno sprawić trudności. Zapraszamy do rozmowy z instalatorem z sieci serwisowej Vaillant, który pomoże zaprojektować nową instalację ogrzewania.