Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Dbaj o właściwy klimat przez cały rok.

Ogrzewaj i schładzaj dom nową pompą ciepła Vaillant!

  • Ekologiczna technologia
  • Wygodna obsługa
  • Niska emisja hałasu
  • Efektywność energetyczna
Poznaj aroTHERM plusSkontaktuj się z instalatorem

Szanuj klimat i własną kieszeń!


Nowa pompa ciepła powietrze-woda aroTHERM plus jest wyjątkowo ekologiczna, a zarazem efektywna energetycznie.

Wyznaczanie nowych standardów na rynku urządzeń grzewczych to wieloletnia tradycja firmy Vaillant. Postanowiliśmy wykorzystać swoją wiedzę dla ochrony klimatu i wprowadziliśmy naturalny czynnik chłodniczy R290 w pompach ciepła. Ma on niewątpliwe zalety w porównaniu z innymi czynnikami: o około 75% mniejszą objętość w obiegu i niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Ponadto przynosi wiele korzyści klientom dzięki wysokiej temperaturze w obiegu (75°C), co jest szczególnie korzystne w projektach modernizacji instalacji.

Naturalny czynnik chłodniczy sprawia, że pompa ciepła ma wyjątkową moc. Dzięki temu system dostarcza o jedną czwartą więcej ciepłej wody niż inne pompy ciepła – wystarczy dla pięcioosobowej rodziny. Ponadto pompa ciepła ma wbudowaną funkcję chłodzenia, przez co dodatkowa instalacja klimatyzacyjna jest zbędna.

Idealna dla każdego domu, doskonała do modernizacji!

Pompa aroTHERM plus uzyskała wiele nagród w kategorii innowacje i wyróżnia się klasą efektywności energetycznej A+++. Urządzenie nadaje się zarówno do nowo wybudowanych, jak i użytkowanych już domów jedno- i wielorodzinnych.


*Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego – wskaźnik służący do ilościowej oceny wpływu danej substancji na efekt cieplarniany. Im mniejszy, tym czynnik jest bardziej ekologiczny. Standardowe czynniki chłodnicze posiadają GWP=2088 (R410), GWP=675 (R32).

Ogrzewanie, chłodzenie i ciepła woda użytkowa z jednego urządzenia

Nowa pompa aroTHERM plus to jedno z pierwszych naszych urządzeń stosujących R290 – w przyszłości będzie ich więcej. Vaillant należy do pionierów w wykorzystaniu tego ekologicznego czynnika chłodniczego w pompach ciepła.

R290 w pompach ciepła to szereg niewątpliwych korzyści:

  • poprawa współczynnika sprawności COP do 5,4 zmniejsza koszty eksploatacji,
  • wyższa temperatura w obiegu, sięgająca 75°C w trybie pompy ciepła, idealna do modernizacji,
  • wyższy komfort dostępu do ciepłej wody i ochrona przed bakteriami Legionelli nawet bez grzałki wspomagającej, dzięki szerokiemu zakresowi temperatury roboczej od –25 do 46°C,
  • niski GWP wynoszący 3 – wyjątkowo ekologiczny i bezpieczny,
  • stabilne koszty serwisu przez cały okres eksploatacji.

Dlaczego pompa ciepła to najlepsze urządzenie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania c.w.u.?

Mniejszy koszt i nakład pracy

Pompa ciepła zmniejsza koszty ogrzewania i emisję CO2 w porównaniu z kotłami gazowymi i olejowymi. Jeszcze większe oszczędności przynosi produkcja własnej energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga znacznego nakładu pracy.

Wyjątkowo cicha praca

Pompy ciepła marki Vaillant należą do najcichszych na rynku. System Sound Safe chroni użytkownika i jego sąsiadów przed hałasem. W odległości 3 metrów odgłos pracy jednostki zewnętrznej jest porównywalny z szelestem liści, więc można ją montować nawet w gęstej zabudowie szeregowej.

Minimalna zajęta przestrzeń

Zarówno jednostka wewnętrzna jak i zewnętrzna ma wyjątkowo niewielkie wymiary – szczególnie w porównaniu z kotłem olejowym ze zbiornikiem paliwa. Jednostka wewnętrzna ma rozmiary chłodziarki i zajmuje niewiele cennej powierzchni.

Elastyczna rozbudowa

Wszystkie pompy ciepła można łączyć z dodatkowymi podzespołami instalacji. Powiew świeżego powietrza wniesie do domu system kontrolowanej wentylacji recoVAIR. Instalacja fotowoltaiczna auroPOWER wytworzy własną energię elektryczną, a instalacja solarna auroTHERM zapewni ciepłą wodę.

Idealna do projektów modernizacji

Pompy ciepła to idealny wybór w projektach modernizacji. Wysoka temperatura zasilania pozwala zastąpić pompą ciepła aroTHERM plus gazowe i olejowe systemy grzewcze.

Łączenie

Całą instalacją można dogodnie sterować z aplikacji. Oznacza to, że instalacja może być włączona do koncepcji inteligentnego domu, np. KNX.

Vaillant wspiera program Czyste Powietrze

Wybierając nasze rozwiązania, dbasz o komfort w swoim domu. Ale to nie wszystko. Dbasz też o środowisko.

Kupując produkty Vaillant, możesz zyskać do 30 tysięcy złotych dofinansowania z rządowego programu Czyste Powietrze.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach dobrych dla środowiska

Dowiedz się więcej o aroTHERM plus

Poznaj produkt