Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Elektryczne systemy grzewcze

Energię elektryczną można wykorzystać do podgrzewania wody i ogrzewania pomieszczeń.

Energia elektryczna jest wykorzystywana w dwóch różnych grupach urządzeń grzewczych. To elektryczne podgrzewacze wody, np. do kuchni lub łazienki oraz pompy ciepła, które również wymagają zasilania energią elektryczną. Służy ona do napędu silnika pompy.

Elektryczne podgrzewacze wody

Przepływowe podgrzewacze wody dostarczają ciepłą wodę natychmiast, zatem bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w budynkach i miejscach bez centralnej dostawy ciepłej wody. Zlewozmywak, w którym ciepła woda jest potrzebna raz dziennie, to idealne miejsce do zamontowania przepływowego podgrzewacza wody.

Przepływowy podgrzewacz wody nie wymaga żadnej konserwacji dzięki zastosowaniu drutu bez izolacji. Skrętki grzejne nieznacznie drgają podczas przepływu wody, co powoduje odrywanie się nagromadzonego kamienia.

Koszty eksploatacji takiego urządzenia są zależne od ceny energii elektrycznej. Warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom o niższych kosztach eksploatacji. Zachęcamy do rozmowy z miejscowym specjalistą z sieci Vaillant przed podjęciem właściwej decyzji.

Więcej informacji o przepływowych podgrzewaczach wody.

Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie energią elektryczną może być godne polecenia jako uzupełnienie innych sposobów ogrzewania, a także w miejscach, w których wykonanie instalacji centralnego ogrzewania jest niemożliwe lub nieopłacalne. Sprawdza się w domach letniskowych czy w małych biurach przy magazynach. Grzejniki elektryczne obejmują urządzenia do ogrzewania bezpośredniego i piece akumulacyjne.

Urządzenia do ogrzewania bezpośredniego

Urządzenia do ogrzewania bezpośredniego natychmiast dostarczają ciepło do ogrzewanych pomieszczeń. Są przeznaczone do pomieszczeń, które trzeba ogrzać rzadko, ale błyskawicznie (np. piwnice czy garaże). Mają bardzo niskie ceny i zwykle wymagają minimalnych prac montażowych. W przeciwieństwie do urządzeń gazowych nie wymagają regularnych, fachowych przeglądów. Te niekłopotliwe urządzenia szczególnie nadają się do dostarczenia potrzebnej energii cieplnej podczas nagłych fal chłodu.

Elektryczne podgrzewacze wody

Energia elektryczna jest często wykorzystywana do podgrzewania wody w kuchniach i łazienkach, na przykład w przepływowych podgrzewaczach wody.

Pompy ciepła

Pompy ciepła także wymagają zasilania energią elektryczną. Służy ona do napędu silnika pompy.

Więcej informacji o technologii pomp ciepła marki Vaillant.