Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Technika regulacyjna

Prawidłowe sterowanie pozwala w pełni wykorzystać zalety instalacji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Układ sterowania ogrzewaniem dostosowuje parametry instalacji do indywidualnych potrzeb.

Sterowanie i regulacja są niezbędne do efektywnej eksploatacji systemu grzewczego. Praca instalacji jest zależna od wielu czynników: zewnętrznych np. promieniowania słonecznego, lokalizacji budynku, siły wiatru, jak i wewnętrznych, czyli własności domu i instalacji.

Sygnałem wejściowym dla regulacji jest: temperatura zewnętrzna przy regulacji pogodowej i temperatura wewnętrzna przy regulacji pokojowej.

Sygnałem wyjściowym jest temperatura wody grzewczej na zasilaniu poszczególnych obiegów.

Dla użytkownika sygnałem odbieranym jest utrzymana zadana temperatura w pomieszczeniu.

Włączając ten film, potwierdzasz chęć uaktywnienia plików cookies powiązanych z platformą YouTube. Więcej o naszej polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Zalety układu sterowania ogrzewaniem

• Stabilność temperatury w pomieszczeniu

• Możliwość programowania stref czasowych dla temperatury dziennej i nocnej

• Działanie układu grzewczego podczas nieobecności w domu

• Optymalizacja pracy kotła i oszczędność paliwa szczególnie w przypadku zastosowania regulacji pogodowej.

Wymagania, które musi spełniać dom

• Brak

Indywidualne sterowanie ogrzewaniem

Niemal każda instalacja ogrzewania jest obecnie wyposażona w układ sterowania zapewniający efektywną współpracę poszczególnych podzespołów np. gazowy kocioł kondensacyjny połączony z zasobnikiem cwu z solarnym wspomaganiem podgrzewu wody.

Zadaniem użytkownika jest jedynie nastawienie żądanej temperatury w pomieszczeniach. Układ sterowania przejmuje pozostałe zadania.

Ogrzewanie pomieszczeń zależnie od pogody lub obecności

Układy sterowania ogrzewaniem marki Vaillant zapewniają optymalne warunki pracy instalacji, a dzięki temu oszczędność energii. Na przykład regulatory pogodowe automatycznie dostosowują temperaturę wody grzewczej na zasilaniu do temperatury zewnętrznej. Okresy ogrzewania można też indywidualnie wybierać, tak by w trakcie krótkiej nieobecności temperatura była niższa, a na przykład w trybie urlopu temperatura wzrosła na czas i użytkownik nie wrócił do zimnego domu.

Więcej informacji o układach sterowania marki Vaillant.

Zdalne sterowanie i zdalny serwis

Moduły komunikacyjne umożliwiają obecnie zdalne sterowanie instalacją ogrzewania przez połączenie internetowe. Smartfon lub tablet może być wykorzystany jako układ zdalnego sterowania. Rozwiązanie umożliwia nastawienie temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Ponadto instalator może zdalnie optymalizować pracę instalacji i prowadzić czynności serwisowe. Warto zwrócić się do specjalisty z sieci Vaillant o informacje dotyczące sterowania.

Odpowiednia instalacja ogrzewania

Wybór odpowiedniej instalacji solarnej wymaga zastanowienia. Jednak dobranie najodpowiedniejszej instalacji nie powinno sprawić trudności. Zapraszamy do rozmowy z instalatorem z sieci serwisowej Vaillant. Pomoże on zaprojektować nową instalację ogrzewania.