Znajdź

Kilka słów o historii

Historia spółki Vaillant sięga roku 1874. To właśnie wtedy w niemieckim Remscheid powstało przedsiębiorstwo Johanna Vaillanta. Od tego czasu spółka niezmiennie utrzymuje pozycję lidera w branży producentów urządzeń grzewczych i wentylacyjnych.

2013 Statek wystawowy MS Vaillant przemierza Europę

Pod hasłem „Energia w ruchu“ Vaillant od marca do września 2013 r. rewolucjonizuje myślenie o sposobach korzystania z energii w domach. Instalatorzy i zainteresowani klienci w ponad 50 europejskich miastach mogli zwiedzać 100-metrowy statek wystawowy i przekonać się, jak nowoczesna technologia pozwala oszczędzać energię.

2012 Systemy hybrydowe łączą pompy ciepła i kotły grzewcze

W sierpniu 2012 r. spółka Vaillant rozpoczęła produkcję nowych hybrydowych systemów z pompami ciepła. Zwarte pompy ciepła umożliwiają wykorzystanie odnawialnego źródła energii w istniejących budynkach i modernizację instalacji przy niewielkich nakładach inwestycyjnych. Pompa ciepła w połączeniu z kotłem kondensacyjnym zapewnia maksymalną sprawność energetyczną.

Pompa ciepła o mocy 3 kW i kocioł ecoTEC plus to bezkonkurencyjny zestaw.

2011 Intuicyjne sterowanie komfortem – calorMATIC

Kotły spółki Vaillant od zawsze wyróżniały się łatwością obsługi. Nowa generacja układów sterowania pod nazwą calorMATIC kontynuuje tę tradycję i wytycza nową drogę dzięki uwzględnieniu w koncepcji układu indywidualnych potrzeb użytkownika. Nowoczesne, intuicyjne ustawienia układu calorMATIC zapewniają utrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniach. Szybko i łatwo – wystarczy jeden potencjometr i znormalizowane przyciski. Spersonalizowany i intuicyjny – układ regulacji temperatury w pomieszczeniach calorMATIC.

2011 Rodzinna elektrownia dla domu

Mikrosystem do kogeneracji ecoPOWER 1.0 produkuje alternatywną energię w gospodarstwie domowym. Wytwarza zarówno energię cieplną, jak i elektryczną i jest przeznaczony dla domów jedno- i dwurodzinnych. Inteligentny, fabrycznie skonfigurowany i uniwersalny system jest zarówno ekologiczny, jak i niezwykle wydajny. To coś, na co rynek czekał już bardzo długo.

Mikrosystem do kogeneracji ecoPOWER 1.0 – dla domu i rodziny.

2010 zeoTHERM: niewielki, wydajny, sprawny

Spółka Vaillant wyznacza nowe standardy, wprowadzając gazową zeolitową pompę ciepła zeoTHERM. Po raz pierwszy w historii gospodarstwa domowe mogą skorzystać z naturalnych właściwości grzewczych zeolitów i wody. To prawdziwa rewolucja technologiczna na rynku: pompa ciepła nie tylko oszczędza energię, lecz także gwarantuje ograniczenie emisji dwutlenku węgla. To oszczędność i ochrona środowiska.

2007 Premiera na rynku azjatyckim

Kraje Azji rozwijają się i podobnie rzecz ma się ze spółką Vaillant. Rezultat tych procesów mógł być tylko jeden! Dzięki uruchomieniu zakładów w Wuxi w Chinach spółka Vaillant wkroczyła na rynek Azji i Pacyfiku.

2001 Firma przekształca się w grupę kapitałową

Marki, które znalazły się w posiadaniu grupy kapitałowej, są nadal promowane i sprzedawane odrębnie w poszczególnych krajach europejskich. Spółka uzupełnia asortyment sprzedawany pod marką Vaillant, nabywając wybrane firmy, aby poszerzyć ofertę markowych urządzeń i zaspokoić zróżnicowane potrzeby rynku.

1999 Rocznica – jest wiele powodów do świętowania

Po sprzedaniu 40 milionów kotłów spółka Vaillant obchodzi 125. rocznicę działania i uzyskuje Niemiecką Nagrodę w Dziedzinie Jakości.

1997 Wprowadzenie solarnych systemów grzewczych

Wprowadzając systemy solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, spółka Vaillant po raz kolejny poszerzyła ofertę wyrobów wykorzystujących odnawialne źródła energii. To krok istotny dla przyszłego rozwoju.

1995 Rozwój i produkcja w jednym zakładzie

Spółka Vaillant opracowuje i produkuje swój pierwszy kocioł wiszący oraz wprowadza go na rynek. Firma ponownie jest pionierem nowej ekologicznej technologii.

1991 Nowy, wyjątkowo ekologiczny blok grzejny

Nowy niskoemisyjny blok grzejny marki Vaillant wyznaczył standard w zakresie ograniczania wpływu instalacji na środowisko. Kocioł jest ceniony za niski wskaźnik emisji. Jego sukces dowodzi, że firma Vaillant jest na dobrej drodze: spółka otwiera nowe oddziały w Polsce, Czechach, na Węgrzech i w Turcji.

1970 Vaillant zdobywa świat

Po otwarciu oddziałów w Holandii, Austrii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech spółka Vaillant zaczyna się cieszyć rosnącą popularnością na rynku międzynarodowym. Już przed rokiem 1972 spółka Vaillant sprzedała osiem milionów urządzeń.

1967 Inteligentne połączenie ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej

Spółce Vaillant udaje się połączyć ogrzewanie i podgrzewanie wody w pojedynczym, zwartym, kotle wiszącym pod nazwą "Combi-Geyser VCW 20". Konstrukcja pozyskuje klientów krótkim czasem podgrzewania i regulowaną mocą cieplną.

1961 Wiszący Geyser rewolucjonizuje rynek

Vaillant definiuje na nowo możliwości techniki i wprowadza na rynek nowatorski, niewielki "Circo-Geyser MAG-C 20" – pierwszy na świecie wiszący podgrzewacz wody.

1924 Centralne ogrzewanie – wynalazek firmy Vaillant

Do tego czasu pomieszczenia były ogrzewane pojedynczo piecami lub kominkami. Kocioł centralnego ogrzewania wraz z instalacją umożliwił po raz pierwszy ogrzewanie mieszkania za pomocą wielu grzejników zasilanych przez pojedyncze centralne urządzenie. Spółka Vaillant ponownie przeciera szlak.

1905 Kolejny genialny pomysł zwiększa wolną przestrzeń w łazience

Spółka Vaillant była pierwszym producentem, który oferował wiszący podgrzewacz wody użytkowej i właśnie ten wynalazek powiększył wolną przestrzeń w łazience.

1899 Zając staje się twarzą marki

Johann Vaillant postanawia, że zając będzie znakiem towarowym jego firmy. Znak zająca był wielokrotnie unowocześniany, podobnie jak sama spółka, a obecnie jest najlepiej rozpoznawalnym logotypem na rynku techniki grzewczej w całej Europie.

1894 Pierwsza przełomowa innowacja

Wprowadzając gazowy podgrzewacz wody użytkowej z „systemem zamkniętym“, Johann Vaillant na dobre zmienił rynek. Po raz pierwszy płomień gazowy został użyty do podgrzania wody przepływającej w zamkniętej rurze, co wyeliminowało styczność wody ze szkodliwymi gazami. To była prawdziwa rewolucja w łazience.

1874 Rozdział otwierający wspaniałą historię

Johann Vaillant, dziesiąte dziecko swych rodziców, zakłada w 1874 r. warsztat produkcji kotłów i pomp. Tak właśnie zaczyna się imponująca historia obfitująca w spektakularne sukcesy.