Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Historia marki Vaillant

Historia marki sięga aż do XIX wieku. Spółka Vaillant powstała w 1874 roku w niemieckim Remscheid, a jej założycielem był Johann Vaillant. Przedsiębiorstwo zajmowało się ówcześnie produkcją urządzeń grzewczych


Podążając za trendami i potrzebami odbiorców, firma już w 1894 roku, stworzyła swój pierwszy innowacyjny produkt. Wprowadziła gazowy podgrzewacz wody użytkowej z „systemem zamkniętym”. To był moment, w którym płomień gazowy został użyty do podgrzewania wody przepływającej przez zamknięte rury, co w efekcie wyeliminowało etap, w którym woda musiała mieć styczność z szkodliwymi gazami – opowiada Łukasz Gwiazdowski, Dyrektor Generalny Vaillant Polska.


Po sukcesie marki Vaillant na rynku niemieckim, firma rozszerzyła swoją działalność na inne rynki międzynarodowe, m.in. pojawiła się w Polsce. Sukces na naszym rynku przyniósł niskoemisyjny blok grzewczy, który wyznaczał nowe standardy w zakresie ograniczenia wpływu instalacji na środowisko, w tym niski wskaźnik emisji.

Vaillant w Polsce

Vaillant jest obecny w Polsce od 1992 roku i jego oferta obejmuje pompy ciepła, kotły gazowe oraz kondensacyjne wiszące i stojące, rekuperatory, kolektory słoneczne, systemy fotowoltaiczne, a także gazowe i elektryczne podgrzewacze wody. Urządzenia marki Vaillant to wysokiej jakości propozycje powstałe w wyniku połączenia wieloletniej wiedzy i doświadczenia ekspertów oraz odpowiednich komponentów, z zachowaniem potrzeb klientów docelowych, a także z uwzględnieniem aspektów energooszczędności i dbałości o środowisko naturalne.

W Warszawie znajduje się biuro spółki oraz ośrodek szkoleniowy. W Krakowie i Poznaniu znajdują się kolejne ośrodki szkoleniowe.

Jak będzie wyglądać przyszłość?

Systemy grzewcze, w tym pompy ciepła i urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii, to segment rozwijający się bardzo dynamicznie w całej Europie, również w Polsce. Trend ten jest wspierany przez wiele programów rządowych, ale również tych regionalnych. Można wymienić choćby znany od paru lat program „Czyste Powietrze”, który dofinansowuje wymiany starych urządzeń grzewczych na nowe, bardziej ekologiczne np. pompy ciepła.


Obserwujemy pozytywne zmiany i rozwój branży grzewczej, a także coraz większą świadomość ludzi, dotyczącą wyboru ekologicznych rozwiązań. Jednym z naszych strategicznych kierunków na najbliższe lata jest wzmocnienie pozycji Vaillant Group w segmencie pomp ciepła. Na rynku polskim posiadamy pełną ofertę produktową w tej kategorii – od gruntowych pomp ciepła po pompy powietrzne monoblokowe czy typu Split. Nasze urządzenia posiadają prestiżowy znak jakości EHPA-Q przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła. Stawiamy też na rozwiązania systemowe i mające na celu stworzenie budynków niskoenergetycznych lub pasywnych. W naszej ofercie są więc też rekuperatory, systemy fotowoltaiczne czy rozwiązania pozwalające na zdalną regulację systemu. Wierzymy, że to najlepsza odpowiedź na przyszłe trendy rynkowe – podkreśla Łukasz Gwiazdowski, Dyrektor Generalny Vaillant Polska.