VR 900 - moduł komunikacji internetowej

VR 900 to moduł komunikacji internetowej który, dzięki połączeniu z Internetem, zapewnia dostęp do urządzeń grzewczych.

Kontrolę nad instalacją grzewczą zapewniają:

  • multiMATIC App – darmowa aplikacja mobilna, przeznaczona do współpracy z regulatorem multiMATIC VRC 700
  • mobilDIALOG – strona internetowa dla użytkowników systemów grzewczych wyposażonych w inny regulator niż multiMATIC VRC 700. W tym przypadku Vaillant gwarantuje darmowy dostęp na stronę internetową!
  • profilDIALOG - strona internetowa przeznaczona dla serwisantów i instalatorów opiekujących się urządzeniem grzewczym.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla użytkownika jak i instalatora/serwisanta, który w ten sposób ma szybki dostęp do stanu instalacji i może zdalnie zarządzać temperaturą w danym budynku.

Warunkiem korzystania z usługi mobilDIALOG jest posiadanie w instalacji grzewczej kompatybilnego regulatora (zewnętrznego lub wbudowanego).

Moduł VR 900 dostępny jest dla Firm Autoryzowanych u Regionalnych Koordynatorów Serwisu Vaillant.

Więcej informacji o dostępności produktu można uzyskać:

  • od Przedstawiciela Regionalnego, lista kontaktów,
  • dzwoniąc na Infolinię Vaillant: 801 804 444 lub +48 22 323 01 50

Informacje o produkcie dostępne również w zakładce „Produkty i systemy”, pod linkiem VR 900.

Warunki techniczne
Aplikacja multiMATIC współpracuje wyłącznie z regulatorem multiMATIC VRC 700, podczas rejestracji w interfejsie użytkownika musi być podany poprawny numer seryjny modułu VR900 (nie przypadkowy wpis)
Aplikacja współpracuje wyłącznie z urządzeniami z systemem Apple iOS lub Android. Brak wersji dla systemu Windows (w przypadku układów wyposażonych w inny regulator niż multiMATIC VRC 700, możliwy jest dostęp do systemu poprzez usługę mobilDIALOG z poziomu przeglądarki www).
Połączenie internetowe poprzez sieć lokalną LAN lub WLAN; należy uruchomić protokół DHCP, jeżeli jest włączone filtrowanie adresów MAC, należy dodać adres MAC karty WLAN do listy dozwolonych w routerze
Połączenie przez sieć WLAN jest możliwe wyłącznie za pomocą kompatybilnej zdefiniowanej karty WiFi (AVM Fritz! WLAN Stick N V2)
WLAN: wyłącznie szyfrowanie WPA/WPA2, brak możliwości szyfrowania WEP, brak możliwości użycia WLAN bez hasłaNie ma możliwości użycia dwóch kart WLAN z powodu zakłóceń radiowych
Nie ma możliwości użycia dwóch kart WLAN z powodu zakłóceń radiowych
FAQ (często zadawane pytania)

PYT.: Czy w przypadku użycia karty bezprzewodowej Fritz Stick w zainstalowanym module VR900 można przenieść ją do innego modułu VR900?
ODP.: Tak, możliwe jest korzystanie z niej w innym module VR900, informacje / dane autoryzacyjne są zapisywane w module VR900, a nie na karcie WiFi

PYT.: Jaka dioda LED świeci w karcie WiFi, gdy połączenie jest przerwane?
ODP.: Pomarańczowa dioda LED = wył.

PYT.: Jaki ruch w połączeniu internetowym jest zalecany, aby uniknąć zawieszeń czy opóźnień?
ODP.: Jest to zależne od typu routera. Należy się upewnić, że w routerze wyłączono „tryb eco“, „przerwanie po czasie nieaktywności“ lub „połączenie na żądanie“, tak aby możliwa była także minimalna wymiana danych, a router nie przełączał się w stan „głębokiego czuwania“.

PYT.: Jaki jest zalecana przepustowość łącza i pakiet danych w module VR900?
ODP.: Zalecamy połączenie DSL/szerokopasmowe z pakietem danych 1GB miesięcznie.

PYT.: Jak działa aktualizacja modułu VR900 i jaka jest objętość danych?
ODP.: Aktualizacje modułu odbywają się co 3 miesiące, a przeciętna wielkość pliku to około 250 MB. Zdarzają się jednak w tym czasie drobne usprawnienia oprogramowania z transferem o wiele mniejszych plików (1-30 MB) w celu utrzymania systemu