Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Źródła energii cieplnej

Gaz

Korzystanie z gazu jako paliwa ma wiele zalet: technologia jest bardzo wydajna, a zakup względnie tani. Można go doskonale łączyć z odnawialnymi źródłami energii, a gazowa instalacja ogrzewania to idealny sposób modernizacji starych budynków. Więcej informacji o wykorzystaniu gazu.

Energia słoneczna

Słońce zapewnia bezpłatną energię w nieograniczonych ilościach. Można ją wykorzystać w instalacji ogrzewania, aby zmniejszyć koszty i obciążenie środowiska naturalnego.

Ekologiczna energia cieplna

Ciepło może pochodzić z gruntu, wód gruntowych czy energii słonecznej zgromadzonej w powietrzu. Jest ono dostępne bezpłatnie, w nieograniczonych ilościach. Przedstawiamy, w jaki sposób pompy ciepła pozwalają skutecznie wykorzystać energię otoczenia i jak korzystanie z tego typu energii chroni środowisko.

Energia elektryczna – błyskawiczne ciepło niewielkim nakładem

Energię elektryczną można bez trudu wykorzystać do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. To źródło powszechnie dostępne, a montaż ogrzewania wymaga niewielkiego nakładu pracy i jest tani. Jednak również poziom przemiany energii jest niski. Więcej informacji o energii elektrycznej jako źródle ciepła.

Olej opałowy to wydajne źródło energii cieplnej

Olej cieszy się powodzeniem jako paliwo z uwagi na dużą wartość opałową. Najlepiej sprawdza się, gdy nie ma przyłącza do sieci miejskiej. Więcej informacji o wykorzystaniu oleju opałowego.