Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Zasobniki c.w.u.

Ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody pochłania wiele energii w każdym gospodarstwie domowym. Po wstawieniu zasobnika ciepła woda jest zawsze dostępna w dużej ilości. Z zasobnikiem można efektywnie łączyć różne źródła ciepła. Na przykład gazowe lub solarne.

Zasobniki doskonale łączą różne źródła ciepła w jedną instalację. Na przykład konwencjonalne źródła energii, takie jak gaz czy olej, z systemem solarnym. Daje to ogromną elastyczność podczas projektowania nowej instalacji grzewczej lub modernizacji starszej.

Zasobniki wody grzewczej i ciepłej wody mają optymalną izolację termiczną, która oszczędza energię podczas podgrzewania i zapobiega stratom ciepła w trakcie jego magazynowania. Ciepła woda jest zawsze do dyspozycji. Rozwiązanie to zapewnia najwyższy poziom komfortu ogrzewania i dostępu do ciepłej wody.

Niektóre zasobniki ciepłej wody są pokryte od wewnątrz emalią odporną na korozję, która zapewnia najwyższy standard higieny wody.

Zasobniki są dostępne w szerokim zakresie pojemności. Od małych zasobników 5-litrowych po duże zbiorniki o pojemności 500 litrów. Zasobniki mogą być także łączone szeregowo w kaskady.

Zalety zasobników wody grzewczej i ciepłej wody

• Komfort stałego dostępu do ciepłej wody

• Efektywne łączenie różnych źródeł energii

Wymagania, które musi spełniać dom

• Odpowiednie miejsce na zasobnik

• Dostosowana instalacja grzewcza

Różne rodzaje zasobników

Dostępne są różne rodzaje zasobników. Zasobniki warstwowe to szybki, efektywny energetycznie i oszczędny sposób zaopatrzenia w ciepłą wodę. W zasobniku tego typu ciepła woda jest ułożona warstwami na różnych poziomach, zależnie od jej temperatury. Woda w górnej części zasobnika ma najwyższą temperaturę.

Zasobniki buforowe są zwykle zasobnikami dwufunkcyjnymi. Składają się z dwóch zbiorników, jednego na ciepłą wodę do kuchni i łazienki, drugiego na wodę grzewczą. Zimą ciepła woda użytkowa jest podgrzewania ciepłem odpadowym wody grzewczej, a zatem potrzeba mniej energii do jej podgrzania. Zasobniki buforowe doskonale nadają się do wykorzystania różnych źródeł energii.

Więcej informacji o zasobnikach marki Vaillant.

Łączenie systemów

Istnieje wiele sposobów połączenia zasobnika z instalacją ogrzewania i ciepłej wody podczas jej modernizacji. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujemy, warto najpierw zasięgnąć porady specjalisty z sieci Vaillant.

Odpowiednia instalacja ogrzewania

Wybór odpowiedniej instalacji ogrzewania wymaga zastanowienia. Jednak dobranie najodpowiedniejszej instalacji nie powinno sprawić trudności. Zapraszamy do rozmowy z instalatorem z sieci serwisowej Vaillant, który pomoże zaprojektować nową instalację ogrzewania.