Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które zapewniają optymalną obsługę Twojej wizyty na naszej stronie oraz przyspieszają i ułatwiają dostęp do informacji. Prosimy, zaakceptuj instalację plików cookies na Twoim komputerze, aby w pełni komfortowo korzystać z naszej strony internetowej.

Akceptuj Odrzuć

Kondensacyjne kotły olejowe

Kotły kondensacyjne zasilane olejem opałowym mogą obniżyć koszty ogrzewania nawet o 15%. W porównaniu do tradycyjnych olejowych kotłów grzewczych, kotły kondensacyjne, podobnie jak kotły kondensacyjne gazowe, wykorzystują ciepło zawarte w parze wodnej, która w tradycyjnych kotłach wraz ze spalinami zostaje wyrzucona przez komin.

Ogrzewanie olejowe jest łatwe w montażu i niezawodne. Pozwala też samodzielnie decydować o dostawcy paliwa. Wybierając ten system trzeba zamontować kocioł w pomieszczeniu do tego przeznaczonym i zaplanować miejsce na zbiornik z olejem. Jednak i ta technologia pozwala na rozwiązania przystosowane do mniejszych pomieszczeń: np. dwuścienny zbiornik wielokomorowy czy „niewidoczne” zbiorniki podziemne.

Kotły olejowe kondensacyjne sprawdzają się idealnie wszędzie tam gdzie nie ma możliwości zamontowania urządzeń na gaz ziemny.

Nowoczesna linia kotłów icoVIT jest do Twojej dyspozycji.