Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które zapewniają optymalną obsługę Twojej wizyty na naszej stronie oraz przyspieszają i ułatwiają dostęp do informacji. Prosimy, zaakceptuj instalację plików cookies na Twoim komputerze, aby w pełni komfortowo korzystać z naszej strony internetowej.

Akceptuj Odrzuć

Jak mądrze uzyskać ciepłą wodę użytkową?

Pompy powietrze-woda to doskonałe rozwiązanie w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła typu powietrze-woda do ciepłej wody użytkowej są wydajne, efektywne i ekonomiczne. To urządzenia działające ekologicznie i bezpiecznie nie tylko dla środowiska ale także dla domu. Są łatwe w montażu i tanie. Cicha praca i modny design sprawiają, że pompy tego typu mogą być ciekawym elementem wystroju nowoczesnego domu.

Szerokie zastosowanie

Pompy powietrze-woda do ciepłej wody użytkowej są doskonałym rozwiązaniem w domach, gdzie funkcjonują instalacje oparte o kocioł węglowy, olejowy, na gaz płynny LPG oraz w obiektach takich jak: stacje benzynowe, punkty gastronomiczne, szkoły, sale gimnastyczne, hale produkcyjne, warsztaty, pola namiotowe, domki letniskowe obiekty typu siłownia czy klub fitness.

Doskonała alternatywa

Niskie koszty inwestycji w połączeniu z wysoka wydajnością sprawiają, że pompy ciepła typu powietrze-woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej są ciekawą alternatywą dla podgrzewaczy zasobnikowych zasilanych energią elektryczną, gazem oraz dla gazowych i elektrycznych podgrzewaczy przepływowych. Pompa ciepła aroSTOR jest doskonałym uzupełnieniem instalacji opartych na kotłach stałopalnych (na węgiel lub drewno) oraz kotłach zasilanych olejem opałowym i gazem płynnym.

Do modernizacji starych instalacji

Latem w instalacjach gdzie zastosowano kocioł na węgiel, pelet, drewno czy olej, aby podgrzać wodę trzeba rozpalić palenisko, co wiąże się z niepotrzebnymi kosztami, nakładami czasu, uciążliwą wonią dymu. Należy również wydzielać stosowne miejsce na składowanie opału i dbać o regularne zaopatrzenie. Instalacja wspomagana pompą ciepła do ciepłej wody użytkowej automatycznie likwiduje wszystkie opisane wyżej niedogodności, zapewniając jednocześnie komfort i satysfakcję.

Niskie rachunki

Pompy ciepła powietrze-woda zapewniają wysoki stopień wykorzystania prądu, dzięki poborowi energii z otoczenia. Ma to ogromne znaczenie dla użytkownika. Elektryczne podgrzewacze zasobnikowe do c.w.u. do wyprodukowania 1 kWh energii cieplnej potrzebują ok.1 kWh energii elektrycznej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pompa ciepła aroSTOR, która do wytworzenia 1 kWh energii cieplnej potrzebuje zaledwie 0,3 kWh energii elektrycznej. Jest to 3 razy mniejsze zużycie energii, a więc niższy koszt uzyskania ciepłej wody.

Wysoka wydajność

Wysoki współczynnik COP sięgający 3,3 (dla A15W55) sprawia, że pompa aroSTOR pracuje bardzo wydajnie. W okresie od wiosny do jesieni koszt przygotowania ciepłej wody będzie nawet trzykrotnie niższy w porównaniu do zasobnika zasilanego energią elektryczną. Podgrzew wody przy pomocy omawianej pompy możliwy jest nawet, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -20oC. Dzięki wbudowanej w zasobnik dodatkowej wężownicy, możliwa jest komfortowa i wydajna praca przy współudziale dowolnego źródła ciepła: np. kominka z płaszczem wodnym, kotła stałopalnego, olejowego, kotła gazowego zasilanego gazem ziemnym lub płynnym.

Prosty montaż

Podłączenie aroSTOR jest intuicyjne. Wystarczy ustawić urządzenie i odpowiednio je wypoziomować, dla lepszego komfortu należy zainstalować kanały doprowadzające i odprowadzające powietrze, zintegrować pompę z instalacją c.w.u. oraz podpiąć wężownicę do instalacji dodatkowego źródła ciepła jakim może być na przykład kocioł węglowy.

Decydując się na zakup pompy ciepła należy pamiętać, że jest to wydatek na wiele lat. Warto więc wybrać takie urządzenie, które spełni oczekiwania i zagwarantuje komfortowe warunki.