Znajdź
Znajdź instalatoraZnajdź
Znajdź instalatora

Informacja o dostępności pomp ciepła aroTHERM

Drodzy Klienci!

Kierujemy do Państwa niniejszy komunikat, żeby poinformować o aktualnej, bardzo trudnej, sytuacji związanej z dostępnością powietrznych pomp ciepła aroTHERM plus oraz aroTHERM Split.

Koncern Vaillant Group od wielu lat inwestuje znaczące środki finansowe w rozbudowę mocy produkcyjnych w zakresie powietrznych i gruntowych pomp ciepła. W 2021 roku ruszyły dwie dodatkowe linie produkcyjne dedykowane produkcji pomp ciepła monoblok, natomiast z początkiem 2022 roku planujemy uruchomienie kolejnej linii w zakładzie produkcyjnym w Wielkiej Brytanii. Staramy się nieustająco nadążać za ponadprzeciętnym globalnym rozwojem branży pomp ciepła – w skali europejskiej wzrosty rynku sięgają 50%, a w Polsce nawet 100%.

Dodatkowymi czynnikami destabilizującymi procesy produkcyjne, nie tylko w branży grzewczej, ale również w szeregu innych branż (np. motoryzacja), stały się post-pandemiczna niewydolność światowego łańcucha dostaw, braki komponentów w szczególności w zakresie elektroniki oraz ponadprzeciętny wzrost cen surowców. Te czynniki znacząco przyczyniły się do ograniczeń ilościowych po stronie naszych poddostawców, co wprost przekłada się na zmniejszenie dostępności pomp ciepła Vaillant.

Firma Vaillant z sukcesem wprowadziła na rynek polski w czerwcu 2020 roku nową serię powietrznych pomp ciepła aroTHERM plus opartych na technologii monoblokowej z zastosowaniem ekologicznego czynnika roboczego R290. To rozwiązanie zostało przez wielu istniejących oraz nowych Instalatorów, jak również przez Klientów końcowych, przyjęte z entuzjazmem i stało się best-sellerem w segmencie modernizacji, co przełożyło się na znaczące przekroczenie naszych możliwości produkcyjnych.

Z powodu wyżej wymienionych przyczyn jesteśmy zmuszeni znacząco ograniczyć dostępność pomp ciepła aroTHERM plus oraz aroTHERM Split w najbliższych miesiącach. Z przykrością musimy poinformować, iż w aktualnej sytuacji nie możemy zagwarantować konkretnego terminu dostaw zarówno dla już złożonych, jak i nowych zamówień do odwołania. Dla wszystkich złożonych już zamówień staramy się na bieżąco monitorować sytuację i ustalać z Partnerami Handlowymi możliwie najszybsze terminy dostaw. Priorytety w najbliższych dostawach będą mieć zgłoszone i potwierdzone zobowiązania kontraktowe, rozpoczęte budowy wymagające zapewnienia źródła ciepła przed sezonem grzewczym oraz inwestycje korzystające ze wsparcia finansowego (np. program Czyste Powietrze).

Pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań w udrożnieniu procesów produkcyjnych oraz każdego dnia walczymy z przeciwnościami wynikającymi z zaistniałej sytuacji. Szczerze przepraszamy Państwa za powstałe trudności.

Z poważaniem,

Zespół Vaillant